ARİF BEKİR DANGAÇ

  632
  arif bekir dangaç
  arif bekir dangaç

  Arif Bekir Dangaç

  Bursa Milletvekili Adayı

  15 Mayıs 1999 tarihinde Bursa’nın Osmangazi ilçesinde dünyaya geldi. Dört kişilik çekirdek bir ailede yetişti. Öğrenmeyi çok seven bir genç olan Arif Bekir Dangaç, Kur’an-ı Kerim’i henüz altı (6) yaşındayken hatim etti. İlk ve Ortaöğrenimini Mithatpaşa İlköğretim Okulu’nda tamamladı. İlköğretim yıllarında gerek sınıfında gerekse okulunda her zaman ön plana çıkan Dangaç, öğretmenleri ve arkadaşları arasında her zaman çok sevilen bir birey oldu. Ortaokuldan mezun olup Cem Sultan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitime başladı. Lise yıllarında kendini daha da geliştiren Dangaç, Ak Parti ve siyasetle de ilk o zaman tanıştı. Okulunda göstermiş olduğu gerek derslerinde ki üstün başarı gerekse arkadaşlarıyla kurduğu ilişkilerle örnek bir öğrenci oldu. Lise yıllarında çeşitli STK’larda görev aldı.

  Liseden başarılı bir şekilde mezun olan Dangaç, girdiği üniversite sınavında nokta atış denecek şekilde istediği bölüme ve istediği üniversiteye yerleşti. Genç yaşta (18) gençlere yönelik çalışmalar gerçekleştirmek adına girişimlerde bulundu ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile tanıştı. Burada çeşitli kademelerde görev alan ve yenilikçi fikirleriyle göz dolduran Dangaç, vakıftaki ağabeylerinin de destekleriyle projelerini gerçekleştirdi. Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi ve Genç Yönetici Okulu adlı programa katılarak eğitim almaya başladı.

  Halen devam ettiği bu eğitimlerin beraberinde ailesinin şirketinde Sosyal Medya Danışmanlığı yapmaktadır. Bursa Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra vakıftaki görevinden istifa etti. Az derecede İngilizce ve Arapça bilen ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk en genç milletvekili aday adayı olan Dangaç, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

  İletişim Bilgileri